×

Kapsle

Zobrazuje sa 1-15 z 48 položiek

Písal sa rok 1976, kedy Eric Favre, zamestnanec spoločnosti Nestlé, vynašiel a predstavil prvý Nespresso kávovar. Od tej doby nabrali kapsulové kávy obrovskú popularitu, ktorú značke Nespresso zvýšila angažovanosť herca Georga Clooneyho.

Jednoduchá a rýchla príprava

V dnešnej dobe okrem kávovarov Nespresso existuje mnoho podobných systémov, v ktorých si môžete pripraviť kávu z kapsúl. Prístroje väčšinou zoženiete za nízku cenu a káva v kapsulách býva relatívne kvalitná. Navyše sa kávovary veľmi jednoducho obsluhujú, hodia sa tak do miest, kde chcete rýchlo a jednoducho pripraviť espresso.

Káva je drahšia a kapsule nie sú ekologické

Aj tak kapsulovým systémom býva vyčítané, že nie sú ekologické. Kapsule totiž tvoria zmes plastu a kovu. To napríklad rieši spoločnosť Nespresso, ktorej použité kapsule môžete vrátiť na príslušnej pobočke a ona ich ďalej recykluje. Náklady na kávu z kapsúl navyše bývajú výrazne vyššie ako pri príprave zrnkovej kávy. Kapsule na rôzne systémy navyše nie sú vzájomne kompatibilné. Nespresso tak napríklad nemôžete použiť v Lavazza BLUE a naopak.

Väčšina systémov na výrobu kávy z kapsúl je chránená patentom. Zákazník je preto závislý na originálnych kapsulách od výrobcu. Pri systémoch, kde došlo k prepadnutiu patentu, sú dostupné aj kapsule od tradičných výrobcov kávy, napríklad kapsule Pellini pre systém Nespresso od Nestlé.

Read moreShow less

Hlavné menu

Informácie