×
Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

16,28 € (s DPH) 17,52 € -1,24 €
Lavazza Expert Gusto Pieno zrnková káva 1kg

Lavazza Expert Gusto Pieno zrnková káva 1kg

12,07 € (s DPH) 13,35 € -1,28 €
Bristot Tiziano zrnková káva 1kg

Bristot Tiziano zrnková káva 1kg

20,78 € (s DPH) 21,69 € -0,91 €

Mletá káva

Zobrazuje sa 1-15 z 39 položiek

Na trhu s kávou si môžete vybrať medzi kávou zrnkovou či mletou. Najpredávanejším druhom je síce káva zrnková, niekedy je ale pohodlnejšie siahnuť po mletom variante. Obzvlášť, pokiaľ vám to vaše podmienky inak nedovolia.

Vákuový obal zaručuje čerstvosť kávy

Na prípravy kávy je potrebné praženú zrnkovú kávu namlieť. Pre zachovanie vlastností kávy je ideálny nákup zrnkovej kávy a jej namletie tesne pred prípravou. Často to ale nie je z rôznych dôvodov možné, preto vám ponúkame aj kávy mleté. Väčšina káv v našej ponuke je balená do vákuového obalu prúdom dusíka. Ten spomaľuje starnutie kávy a zastavuje oxidáciu spôsobenú kyslíkom. Zmes tak nestráca svoju chuť a je stále čerstvá. Vákuové balenie zaručuje, že káva začne oxidovať až po rozbalení.

Ako skladovať mletú kávu

Hneď, ako kávu rozbalíte, vyvarujte sa tomu, aby ste ju skladovali vo vlhku. Ďalej zamedzte prístupu vzduchu – na vzduchu sa totiž mletá káva rýchlo znehodnocuje kvôli oxidácii kyslíkom. Najlepšie urobíte, keď kávu do niekoľkých pár dní spotrebujete, prípadne ju môžete presypať do vzduchotesnej skladovacej dózy a po vytlačení vzduchu uložiť do chladničky. Takto vydrží mletá káva aj niekoľko týždňov.

Mletú kávu vyberajte podľa toho, akým spôsobom ju mienite pripravovať. Jedine tak si totiž môžete zvoliť správnu hrubosť mletia. Pri kávach v našom sortimente vám pomôžu ikonky príprav, podľa ktorých spoznáte, pre ktorú prípravu je daná mletá káva vhodná.

Na Kafone predávame veľké objemy kávy. Pri väčšine sortimentu si tak môžete kúpiť kávy, ktoré majú veľmi vysoké dátumy exspirácie.

Read moreShow less

MENU

Informácie