×
Monbana

Monbana

Už je to vyše 80 rokov, čo rodinná spoločnosť Monbana šíri do sveta svoju vášeň pre vynikajúcu čokoládu. Tri generácie milovníkov čokolády umožnili, aby sa zo spoločnosti stal jeden z najvýznamnejších hráčov v sektore.

Láska k naozajstnej čokoláde

„Čokoládovňa“ Monbana sa pôvodne zameriavala na výrobu čokoládového prášku, ale postupom času rozšírila svoje pôsobenie a dnes ponúka viac než 250 špecialít, ktoré oslavujú čokoládu vo všetkých jej formách. Vybrať si môžete podľa toho, či čokoládu mienite piť, jesť, variť s ňou alebo si ju vychutnať ako sladké potešenie.

Keď prebiehali ťažké roky prvej svetovej vojny, Louis Guattari stretol Pierre-Francois Lardeta, zakladateľa slávnej značky Banania, ktorá predávala populárny čokoládový drink, a to hlavne francúzskym spotrebiteľom. Obaja muži si padli do noty a spriatelili sa a Louis sa zapojil do biznisu Banania. O niekoľko rokov neskôr sa ale rozhodol ísť svojou vlastnou cestou a v roku 1934 založil továreň na kakao, ktorú nazval Monbana.

Neustála inovácia a skvelé nápady

Tvárou značky sa stala kresba malého dievčatka Louisette, ktorú vytvoril sám Louis Guattari. Poznamenaný vojnovými rokmi a presvedčený o nutnosti vyváženej stravy, Louis obohatil recept založený na kakau a banánovom mlieku o vitamíny a minerály.

V roku 1973 sa Monbana stala prvou spoločnosťou vo Francúzsku, ktorá začala vyrábať malé čokoládky určené ku káve. Monbana sa všeobecne orientovala na neustály vývoj a prinášanie trendov. Začiatkom nového tisícročia sa na čokoládové výrobky spoliehali najväčšie kaviarne a lídri potravinového priemyslu naprieč celým svetom. V roku 2002 vstúpila Monbana na medzinárodný trh a začala distribúciu do viac než 30 krajín sveta. Len o rok neskôr spoločnosť vybudovala moderné výrobné centrum v Ernée a pokračovala v neustálej inovácii produktov a rozšírení portfólia ponúkaných výrobkov.

Nikdy nie je neskoro prísť s niečím novým. Toto heslo podnietilo spoločnosť Monbana prísť v roku 2005 s výrobou ochutenej horkej čokolády, ktorá si získala milovníkov na celom svete.

Navštívte webové stránky výrobcu Monbana pre viac informácií.

Logo Monbana 
Monbaba - vynikající čokolády
Zobrazuje sa 1-5 z 5 položiek

MENU

Informácie