×

Výběrová káva

Zobrazuje sa 1-4 z 4 položiek

Ako už názov prezrádza, káva Jamaica Blue Mountain má svoj pôvod v modrých jamajských horách, ktoré sa rozkladajú na východe Jamajky a tvoria jedno z vôbec najdlhších súvislých pohorí v Karibiku. Hmlistý, modrý opar, ktorý takmer neustále zahaľuje vrcholky hôr, stál pri zrode mena ikonického pohoria a následne aj legendárnych zmesí Jamaica Blue Mountain.

Najdrahšia a najlepšia káva sveta

Kávy Jamaica Blue Mountain sa vyznačujú jemnou chuťou a absenciou horkosti. Za posledných pár dekád si Jamaica Blue Mountain vydobyla povesť jednej z najdrahších a najvyhľadávanejších káv sveta. Viac než 80 % všetkých zmesí sa vyváža do Japonska a okrem toho, že sa zrná využívajú hlavne na prípravu kávy, tvoria aj základ kávového likéru Tia Maria.

Káva pre 007

Jamaica Blue Mountain je celosvetovo chránená a certifikovaná značka, na ktorej produkciu dohliada Rada kávového priemyslu na Jamajke. Zrná kávy sa zbierajú iba ručne a až potom, čo sú naozaj zrelé. Jej exkluzivitu potvrdzuje fakt, že Jamaica Blue Mountain bola jediná káva, ktorú popíjal špeciálny agent James Bond. Autor detektívnych príbehov, Ian Fleming, totiž žil nejaký čas na Jamajke a hrdinovi svojich kníh nedovolil piť inú kávu, než tú najlepšiu na svete.

V roku 1953 rozhodla jamajská vláda, že názvom 100% Blue Mountain Coffee sa môže označovať iba káva, ktorá sa vypestovala v špeciálnej oblasti hôr a bola spracovaná podľa pravidiel. Dnes patrí Jamaica Blue Mountain k exkluzívnym zmesiam a tomu najlepšiemu, čo si na trhu s kávou môžete kúpiť.

Vzhľadom na jej exkluzivitu býva Jamaica Blue Mountain často napodobňovaná. My zaručujeme, že sa k vám dostane káva tej najvyššej kvality, čerstvá a importovaná priamo z Jamajky.

Read moreShow less

MENU

Informácie