×
Marley Coffee

Marley Coffee

Inšpiráciou pre kávu Marley Coffe nebol nikto iný, než slávny reggae muzikant Bob Marley. Bolo to úrodné plantáže Jamajky, kde slávna ikona odštartovala hudobnú revolúciu, ktorá pretrváva dodnes. Za kávou Marley Coffee stojí Bobov syn, Rohan, ktorý výborne kombinuje odkaz vlastného otca s príbehom o káve a záväzkom k udržateľnosti. Pestuje prvotriednu kávu Jamaica Blue Mountain, ktorá je exkluzívnym tovarom na trhu s kávou.

Odkaz Boba Marleyho a dôraz na férové podmienky

Piesne Boba Marleyho, ako „One Cup of Coffee“ alebo „Stir. It. Up.“ sú podkladom promo videí značky Marley Coffee. Rohan ale upozorňuje, že nechce iba zneužívať otcovo meno. Naopak, oveľa väčší dôraz kladie na férové pracovné podmienky a organický spôsob pestovania. Jeho cieľom je vyniknúť medzi kávovými gigantmi, ako je Starbucks, a to tým, že rozpráva príbeh zeme a kávy, záleží mu na živote farmárov a na dedičstve Boba Marleyho.

Láska ku káve

Keď Rohan získal 200 000 dolárov z licenčných poplatkov za publikovanie tvorby jeho otca, dozvedel sa v rovnakú dobu o pozemku v úrodných horách Blue Mountain na Jamajke, ktorý predtým patril rodine Marleyovcov. Do miesta sa okamžite zamiloval a v roku 1999 ho odkúpil.

>Na svojich plantážach Rohan zakázal používať chemikálie, zároveň zdvojnásobil platy farmárov. Chcel, aby exkluzívna káva Jamaica Blue Mountain, ktorú pestoval, bola naozaj prvotriednou a pýšila sa vysokou kvalitou. Dnes stále kladie dôraz na vytváranie príležitostí, obohacovanie zeme, vyučovanie o udržateľnosti a na organické pestovanie.

Logo Marley Coffee 
Bob Marley Coffee
Zobrazuje sa 1-1 z 1 položiek

MENU

Informácie