×
Jablum

Jablum

Pod skratkou Jablum sa skrýva výnimočný zážitok. Jablum totiž znamená Jamaica Blue Mountain, čo je jedna z vôbec najexkluzívnejších káv sveta. Pochádza, ako už názov napovedá, z plantáží vo vysokých horách Blue Mountains na východe Jamajky. Chuť kávy Jablum zostáva opradená tajomstvom, ktoré sa už takmer sto rokov dedí z generácie na generáciu.

Pestovanie kávy odštartoval anglický poľnohospodár

Práve tam sa nachádza malé vidiecke mestečko Mavis Bank a dnes už preslávená Mavis Bank Central Factory. Odtiaľ sa ohlas kávy Jablum šíri do celého sveta. Písal sa rok 1923, kedy Viktor C. Munn, anglický poľnohospodár a výrobca, založil Mavis Bank Factory na iba piatich ároch pôdy. Odštartoval tak úspešný rodinný biznis, ktorý sa dedí mnohé generácie

Tradícia z 18. storočia

Tajomstvo kávy Blue Mountain ale siaha ešte do starších dátumov. Už v roku 1728 priniesol britský guvernér na Jamajke trochu sadenice vzácnej kávy Arabica z Hispánie. Tým dal impulz k pestovaniu výnimočnej kávy, ktorá neskôr dobyla svet. Môžu za to hlavne význačné kávové bôby z Blue Mountain, ktoré sa so žiadnymi inými nedajú porovnávať.

Za neodolateľnou chuťou a prvotriednou kvalitou kávy Jablum stojí samotné mestečko Mavis Bank, ktoré odoláva pohybu rýchlej doby a žije si svojím pomalým tempom. Nedotknutá príroda a nemenná teplota klímy zaručujú, že káva Jamaica Blue Mountain bude vždy jedinečná. Očarí vás zmesou prchavej plnosti, sladkosti a miernej kyslosti.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach výrobcu Jablum.

Logo Jablum Coffee 
Jablum - Jamaica Blue MOuntain Coffee
Zobrazuje sa 1-1 z 1 položiek

MENU

Informácie