×
Paraná Caffé

Paraná Caffé

Príbeh pražiarne Paraná Caffé je poznačený vôňami ďalekých a najlepších kávových plantáží. Predovšetkým ide ale o príbeh rafinovaného umenia, predstaveného rodinou Giannelli, ktoré sa snaží o udržanie stále rovnakej arómy a chuti aj potom, čo sa spoločnosť rozrástla.

Vynikajúca kvalita z Ríma

Paraná Caffé píše históriu vynikajúcej kávy už od roku 1960. Vtedy ju v Ríme založil Ruggert Giannelli a odštartoval úspešnú dráhu pražiarne, ktorá na európskom trhu pôsobí viac ako 50 rokov. Rodinná pražiareň Paraná sústredí svoju produkciu predovšetkým na taliansky trh v okolí Ríma, kde pôsobí ako predajca a súčasne aj koordinátor prevádzky niektorých dôležitých kaviarní. Len v okolí Ríma dodáva Paraná Caffé do viac ako 500 kaviarní a barov.

Na prelome tisícročia, v roku 1997, zahájila rímska pražiareň vývoz na medzinárodné trhy, a to hlavne do Európy, ale tiež do USA, Austrálie a Číny. Základ každej zmesi tvoria len tie najlepšie zelené kávové bôby druhu Arabica z oblasti Južnej a Strednej Ameriky a druhu Robusta z oblasti Indického oceána.

Jedinečný rituál a tajomstvo výroby

Názov Paraná je zároveň názvom jednej zo štyroch hlavných provincií v Brazílii, kde sa káva pestuje. Aj to dosvedčuje, že Paraná Caffé je zmesou najlepších kávových zŕn a jedným  z typických predstaviteľov rímskej praženej kávy.

Káva pražiarne Paraná je chuťovo výnimočná a neodolateľná. Je to aj vďaka starostlivej kontrole všetkých fáz produkcie. Pre rodinu Giannelli je výroba kávy jedinečným rituálom, ktorého postup si predávajú v nezmenenej podobe už od svojich začiatkov. Tajomstvom lahodnej kávy Paraná je vedieť, ako dlho čakať, pretože trpezlivým čakaním dosiahnu kávové zrná správny stupeň opraženia, ktorý dodáva káva nezameniteľnú a plnú chuť.

Navštívte webové stránky výrobcu Paraná Caffé pre viac informácií.

Logo Parana 
Parana Caffé kavarny
Zobrazuje sa 1-5 z 5 položiek

MENU

Informácie